Jak biedny farmer stał się bogatym posiadaczem firmy?

Każdy z nas miał z pewnością sytuację, w której to jakaś drobnostka zadecydowała o czymś ważnym w życiu. Historia pana Stanisława jest doskonałym przykładem takiego zjawiska i otwiera oczy na nowe aspekty życia. Mężczyzna bowiem jest od zawsze mieszkańcem małej wsi. Stanisław od urodzenia żył biednie i jedyne co posiadał to gospodarstwo, z którego utrzymywał żonę i czwórkę dzieci.

W styczniu 2013r. nastąpił przełom w jego życiu. Stanisław został wtedy zaproszony przez kolegę na urodziny do miasta. Mężczyzna bardzo się cieszył gdy tylko miał okazję wyjeżdżać z dala od swej wsi i zwiedzać cywilizację. Niestety tuż przed wyjściem na imprezę okazało się że Stanisław nie ma się w co ubrać. Chodził on na co dzień zazwyczaj bez bielizny w swoich farmerskich spodniach. Praktycznie całość jego garderoby nie nadawała się do pokazania w mieście. Stanisław w desperacji poszedł do bogatszego sąsiada i pożyczył od niego ubrania. Były bardzo eleganckie i bez dwóch zdań nadawały się na urodziny.

W kieszeni od pożyczonych spodni Stanisław znalazł 1000zł. Był w dużych tarapatach finansowych więc zdecydował że nie powie o tym Waldkowi, od którego pożyczył ubiór. Stanisław porozmawiał co jedynie ze swoim przyjacielem z miasta i zdecydowali się dla uczczenia całej sytuacji założyć firmę odzieżową. Dzisiaj Stanisław jest bogatym posiadaczem własnego biznesu. Zyskał uznanie na wsi i oddał pieniądze Waldemarowi i to z nawiązką. Jak widać przedstawiona autentyczna sytuacja znajduje w pewnym sensie odzwierciedlenie w życiu każdego z nas. Błahe zdarzenia często sprawiają że zdajemy sobie sprawę z pewnych rzeczy i przystępujemy do działania.

W przypadku pana Stanisława to właśnie firma dała mu szczęście. To wszystko miało miejsce dzięki pożyczeniu przez niego spodni od Waldemara. Firma odzieżowa jest w końcu dobrym sposobem na zarobek. Wyciągajmy wnioski z drobnostek i kierujmy się wewnętrznymi wartościami, a kto wie, może podzielimy losy Stanisława. Zakładając firmę warto tak jak on znaleźć sobie partnera do spraw finansowych. Jednak nie tylko o pieniądze tutaj chodzi. Wszystko co wartościowe rodzi się w nas z najdrobniejszych rzeczy. Myślmy w pierwszej kolejności o miłości, przyjaźni i braterstwie a dopiero później o zakładaniu firmy.